"Dünyada Sen" Ben? Biz?

| 27 Ocak 2009 Salı

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nin yan etkinliklerinden biri bu sene çiçeği burnunda galerimiz Galeri Splendid'in ortaklığı ile yine bir başka çiçeği burnunda eğlence ve yeme-içme mekânımız Lokal Tünel'de. Bu üç ortak alternatif ve -kısmen- yeni mekânın (alanın) ortak bir noktada böyle farklı bir etkinlik için buluşması pek güzel olmuş.

!f İstanbul'un bu seneki buluşma noktalarından biri olan Lokal Tünel, daha önce Kaffehaus ve sonrasında Cihangir'in Leyla'sının Meyra olmasından sonra Tünel şubesiydi. Lokal'ın Mısır Apartmanı'ndaki mekânından sonra Cihangir'in kültür-sanat elitinin ve "entellektüel" -ironiyi anlamayan nesle aşina değiliz- kitlesinin Tünel'e taşınmasıyla burda da yeni bir mekâna ihtiyaç duyuldu sanırım. Zira Lokal'den sonra Kafe Pi'nin Tocc'u ve Tünel Bistro'yu alarak iki yeni şube açması da her ne kadar hedef kitleleri farklı olsa da pazarda yeni bir rakip anlamına geldi.

Beyoğlu'nun çiçeği burnunda galerilerinden Galeri Splendid ise festivalin bu seneki buluşma noktalarından Lokal Tünel'de farklı bir sergi düzenliyor. !f İstanbul'un bu seneki çıkış noktası olan "kendin yap" bu noktada devreye giriyor. Sergi, odağını toplumsal bakışlardan bireysel algılara çeviriyor ve böylece !f İstanbul seyircisini etrafında olan bitenle birleştirerek kendi içinde bir deneysellik ve içselleştirme yaşatmayı hedefliyor. Sergiye yollanacak afişlerin konusu "dünyada sen", son başvuru tarihi ise 7 Şubat Cumartesi saat 12.00.

Festival boyunca Lokal Tünel'de sergilenecek afişler ayrıca "gerilla marketing" yöntemi uygulanarak -seni seviyoruz marketing!- beklenmeyen yerlerde de karşımıza çıkabilir. Şimdiden heyecanlı bir sergi ve festival bizi bekliyor gibi.

0 yorum: